Tipy na Vánoce

Ještě nemáte nakoupené vánoční dárky? Nic si z toho nedělejte. Já také ne. Občas je trochu složitější něco vymyslet, a to zejména pokud člověk, kterého chceme obdarovat, se pohybuje v odvětví, do kterého vůbec nevidíme. Jestliže je váš potenciální obdarovávaný (dále už jako PO) blázen do činek, fitness, strongmanů, kulturistiky, vzpírání, silového trojboje, crossfitu nebo do jakéhokoliv jiného sportu, tak jsem tady dnes já, abych vám poradil, jakým suplementem (doplňkem výživy) můžete takovému člověku udělat radost! Pojďme si tedy vypsat suplementy, u kterých je malá pravděpodobnost, že byste jimi něco pokazili.

Nakopávače, pumpy a podpora výkonu

Nakopávače, pumpy a podpora výkonu

Nakopávač Beast Virus

Jsem si jistý, že tímto produktem u 99% cvičenců opravdu nic nepokazíte. Řekněme si to však upřímně. Jedná se o produkt, který není při cvičení až tak důležitý a každý cvičenec by se bez něj obešel. V tom je však právě to kouzlo. Sám si tento produkt vždycky strašně nerad kupuji, ale jakmile jej dostanu, tak mám neuvěřitelnou radost. Jedná se o produkt, který vás nabudí do každého tréninku, zlepší výdrž a koncentraci, umocní prožitek z tréninku, zlepší prokrvení svalů a umožní člověku odtrénovat tvrději. Trénovat se dá i bez nakopávače, ale s nakopávačem (hlavně darovaným) je to prostě lepší.

Kofein + Synephrine

Kofein je v podstatě jedna z několika složek, která se nejčastěji vyskytuje v nakopávači. Jedná se o stimulant, který potlačuje únavu, stimuluje centrální nervovou soustavu a srdeční činnost. Často se stává, že je člověk například po práci unavený, tak si jednoduše vezme kofein a ten ho na ten trénink nabudí. Kofein má zároveň spalovací účinky a v kombinaci se synefrinem jak spalovací, tak stimulační účinek umocňuje. Je to jednoduše "nakopávač", který až tak nezlepšuje prokrvení svalů a tím od něj nemůžeme očekávat žádnou svalovou pumpu. Jinak nakopávač Beast Virus v sobě už kofein obsahuje.

Svalová pumpa M3/S PUMP

Jedná se o podobný produkt, jako je Beast Virus, s tím rozdílem, že tento neobsahuje žádné stimulanty. Obsahuje však o to více složek, které zlepšují svalové prokrvení (pumpu). Tady už je potřeba si dávat pozor, komu dárek dáváme. Nedoporučuji tento produkt darovat silovým sportovcům nebo vytrvalcům. Mluvím i z vlastní zkušenosti. Pro tyto sportovce je přepumpování svalů spíše překážkou. Já bych jednoduše řekl, že tento produkt je čistě pro ty, co chodí do posilovny hlavně pumpovat svaly (například většina kulturistů). Každopádně tento produkt se dá využívat i pro lepší regeneraci a to zejména před spaním, takže pokud by se stalo, že byste dali tento produkt například silovému sportovci, tak jej může využít alespoň tímto způsobem. Já však říkám, že Beast Virus je větší jistota.

Proteiny

Proteinové přípravky jsou takovým základním suplementem, který se ve fitness světě vyskytuje. Lidé, kteří sportují mají vyšší enegetickou potřebu a hlavně vyšší nároky na bílkoviny. Větší potřebu bílkovin mají také lidé v redukci. Proteinový přípravek může využít opravdu kdokoliv, takže tímto suplementem opravdu nic nepokazíte. A jaký protein koupit?

Proteinové přípravy - Hydro a CFM

Syrovátkový protein Pure Elite CFM

Výborný syrovátkový protein s vysokou biologickou hodnotou a skvělou vstřebatelností. Jedná se v podstatě o takový univerzální protein, který má opravdu spoustu využití. Není snad případu (snad jen u veganů), kdy by se tento protein nedal použít. Ať chce člověk nabírat nebo redukovat tuk, tak mu v obou případech tento protein pomůže. Jedná se o suplement, který navíc obsahuje probiotické kultury pro zdraví střev, vysoké množství L-Glutaminu a 7g BCAA v jedné 30 gramové dávce. Za mě je to rozhodně jeden z těch lepších proteinů na českém trhu!

Hydrolyzovaný protein CFM

Nejrychleji vstřebatelná forma proteinu - HYDRO. Tento protein je spíše potréninkový. Vstřebává se opravdu rychle a to samozřejmě uplatníme zejména v době po tréninku. Nevidím důvod, proč si dávat HYDRO v jinou denní dobu, protože pokud naše tělo po bílkovinách vyloženě neprahne, tak je dost možné, že určité množství bílkovin z hydrolyzovaného proteinu ani nevstřebáme. Tento protein bych spíše doporučil pro pokročilejší cvičence. Ve většině případů bych dal přednost Pure Elite CFM, který se lépe využívá v různé denní doby. Pokud však víte, že PO má tvrdé tréninky, tak mu HYDREM nejspíš uděláte větší radost.

Pokud nevíte, tak vezměte Pure Elite, protože hydrolyzovaný protein neumí spousta cvičenců ani správně užívat. Jestliže však půjde o pokročilejšího cvičence, který ví, co dělá, tak je hydro správná volba!

Více informací o proteinech

Regenerace a síla

Glutamine, BCAA a Kreatin

L-Glutamine nebo NANOBCAA

L-Glutamine je nejrozšířenější aminokyselina v těle, BCAA jsou esenciální aminokyseliny a všechny tyto aminokyseliny zlepšují regeneraci, proteosyntézu (růst svalů) a zabraňují katabolismu (ztrátám svalů). Za mě osobně je L-Glutamin účinnější aminokyselina, ale je to spíše otázka názoru. Někdo vám řekne to, druhý vám řekne ono. U NANOBCAA uděláte cvičenci určitě radost proto, že jsou chutná. L-Glutamine naopak zase žádnou chuť nemá. U obou produktů je velká výhoda, že jsou fermentované (přírodní). Tady už je to trochu složitější, ale pokud je náš PO blázen do sportu, tak tímto také nic nezkazíte!

Článek o L-Glutaminu

Creatine Creapure

Jeden z nejúčinnějších suplementů, který však někteří odsuzují a zatracují. Tady asi bude potřeba zjistit, jaký má na kreatin náš PO názor, protože ne každý jej chce užívat. S kreatinem se dá udělat opravdu spousta parády. Zlepšuje totiž svalový objem a prokazatelně zvyšuje sílu. Věřte mi, mám to odzkoušené. Jisté je, že se kreatin opravdu hodí jen lidem, co chodí do posilovny a usilují o vyšší sílu a vyšší svalový objem. Dá se uplatnit určitě i v jiných sportech (například v atletice), ale tak hluboko bych nezacházel.

Článek o kreatinu

Základní suplementy

Základní suplementy jsou takové, které obsahují mikroživiny, které jsou v dnešní době už ve špatném množství obsažené ve stravě. Jelikož sportovci mají vyšší nároky na tyto mikroživiny, měla by být samozřejmost, že každý takový sportovec by si měl příjem těchto mikroživin hlídat. Doporučuji spíš nakoupit něco z předešlých tipů a tohle k tomu třeba přidat, protože těmito samotnými suplementy nejspíš tolik radosti neuděláte, jelikož většina cvičenců si myslí, že jsou to nepotřebné věci. Chybně.

Základní suplementy - Supervita, Omega 3, ZMA

Supervita

Multivitamín a multiminerál s chelátovými vazbami, který má v těle vysokou využitelnost. Spousta multiminerálových preparátů je na českém trhu nefunkčních, jelikož právě chelátové vazby neobsahují. Tímto suplementem docílíte u PO toho, že bude do sebe dostávat spoustu využitelných mikroživin, které naše tělo potřebuje.

Omega 3

S příjmem omega 3 mastných kyselin je na tom dnešní civilizace hodně špatně. Tento suplement bych doporučil brát nejspíš úplně všem (v ČR rozhodně). Rozhodně tímto suplementem nic nezkazíte.

ZMA

Tento suplement má také využití snad pro všechny. Obsahuje totiž hořčík, který je hodně deficientním minerálem v lidkém těle. ZMA zlepšují spánek, čímž se pozitivně ovlivňuje vyplavování hormonů a zlepšuje regenerace.

Jak říkám, tak jsou to spíše suplementy, které až tolik radosti nejspíš neudělají, ale zmínit jsem je musel, protože jsou důležité. Pokud vás zajímá více informací k těmto suplementům, tak tady je článek o základních suplementech.

Ořechová másla na konec

Lahodná ořechová másla, která potěší snad každého, kdo se trochu o zdravý životní styl zajímá. Jsou totiž bez přidaného cukru nebo palmového oleje. Bude to Proteinela, první máslo, které Czech Virus vytvořil? Nebo její mladší sestry Caramela a Coconela? A co takhle nejmladší přírustek do rodiny - Coffeenela? Tady už není o čem. Jednoduše se na tyto produkty mrkněte a třeba vyberete.

Souboj ořechových krémů - bohužel bez novinky Coffeenely

Jestliže si nevíte rady s výběrem suplementů pro vašeho PO, tak mi můžete klidně napsat na facebook, a já se vám pokusím poradit!

Autor: Roman Grigar
Facebook: Roman Grigar - Trenér a výživový poradce
Foto: Vendula Hallová (Facebook)

Nekompromisní kvalita pro nekompromisní výkon

Dokonalá symbióza

Precizně navržená receptura každého produktu zaručuje výbornou vstřebatelnost bez zbytečných plnidel.

Maximálně účinné látky

Na účinných látkách nešetříme! V našich produktech naleznete pouze maximum aktivních látek pro nejlepší výkon.

Nekompromisní kvalita

Drtivá většina produktů Czech Virus pochází z ČR a je testována na zakázané látky. Nespokojíme se s ničím jiným, než s top kvalitou na trhu se suplementy.

Náš virus, Váš úspěch

Všechny produkty jsou konzultovány se špičkovými atlety, kteří je každodenně používají. Nabízíme pouze prověřené produkty, které Vám pomohou k úspěchu.