Synefrin: Nejúčinnější spalovač tuku

Léto je před námi! Ti svědomitější už hubnutí do plavek dávno rozjeli a ti druzí to zase nechávají na poslední chvíli. S tím souvisí i to, že až se poprvé oblečou do plavek a podívají se do zrcadla, začnou hledat zázraky v „nejúčinnějších“ dietách v magazínech pro ženy, v „úžasných“ detoxech nebo v „zázračných“ spalovačích. Ač to zní neuvěřitelně, tak z těchto věcí bych vám doporučil maximálně ten spalovač, který alespoň nenapáchá škody a při splnění určitých podmínek vám za lepším tělem opravdu pomůže. V dnešním článku si tedy rozebereme SYNEFRIN, který já osobně pokládám za jeden z nejúčinnějších spalovačů na trhu.

Synefrin jako spalovač tuku

Řekněme si to však upřímně. Ačkoliv patří k těm nejúčinnějším, není to nějaký zázrak, který vám v případě pravidelného užívání zredukuje obrovské množství podkožního tuku. Pomůže vám zredukovat něco málo, ale to pouze, jak jsem již řekl, v případě splnění jistých podmínek. Těmito podmínkami jsou zejména fyzická aktivita a správný jídelníček. Pokud očekáváte, že se dnes dočtete o něčem, kdy nebude potřeba něco takového dodržet, tak ani nečtěte dál. Bez fyzické aktivity a správného jídelníčku vám žádný spalovač nic nezredukuje.

Na spalovače se dělá pěkná reklama a lidé, co tomu nerozumí, tyto produkty kupují. Když se rozhodnou, že začnou hubnout, hledají většinou tu nejjednodušší cestu. Ono spolknout tabletku je dost jednoduché a při představě, že budeme mít vyrýsovanou postavu, jako ta osoba na obalu, v nás vzbuzuje touhu to vyzkoušet.

První kila musíte shodit sami…

Pokud nehubnete při aktuálním životním stylu, neznamená to, že bude stačit přidat nějaký spalovač a hubnout začnete. Až budete hubnout přes zvýšenou fyzickou aktivitu v kombinaci se správným energetickým příjmem, můžete přidat spalovač, který spalování tuků napomůže.

Chodí mi spousta zpráv, kdy se mě absolutní začátečníci ptají, jaký spalovač by si měli pořídit. Pošlou mi odkazy na produkty a já, aniž bych odkazy rozkliknul a složení produktů nějakým způsobem prozkoumal, většinou odepíšu stejným způsobem: „Vykašli se na spalovač. Dokud nebudeš mít pořádek ve stravě a nezačneš se pořádně hýbat, nemá smysl za takový produkt utrácet.“

Pokud je ten člověk aktivní a opravdu shazuje, většinou doporučím synefrin, nejlépe v kombinaci s kofeinem.

Co je synefrin?

Synefrin je chemicky velmi podobný synteticky vyrobenému efedrinu, který se dříve používal pro redukci hmotnosti a zvyšování energie v organismu. Problémem efedrinu však bylo to, že se po jeho užívání začaly objevovat nežádoucí účinky. Efedrin ovlivňuje beta-adrenergní receptory, které pozitivně ovlivňují úbytek tukové tkáně, přičemž negativně ovlivňuje centrální nervový systém, srdce i celkovou osobnost. Efedrin se tedy zakázal a legálně jej již neseženete.

Efedrin se tedy nahrazuje synefrinem, který takové negativní účinky nemá. Není sice tak silným stimulantem, ale dá se z něj vytěžit z hlediska spalování tuků opravdu dost. 

Proč synefrin?

Pokud jste ještě nečetli článek o kofeinu, doporučuji přečíst zde. Synefrin totiž funguje dost podobně. Často se říká, že navyšuje množství vydané energie při pohybové aktivitě. Bohužel tuto informaci nemůžu 100% potvrdit, jelikož jsem našel i studie, které tohle při požití samotného synefrinu neprokázaly. Případně prokázaly, ale byly přitom použité i jiné látky (například kofein), takže tuto schopnost nemůžu čistě synefrinu přisoudit. Jisté je však to, že synefrin dokáže zlepšit rychlost oxidace tuků, přičemž sníží rychlost oxidace sacharidů. Podmínkou je, že budete v pohybu. Nemá tedy smysl brát synefrin, pokud jste líné prasata líní se hýbat.

Kombinovat s kofeinem?

Synefrin a kofein jako spalovač tuku

Rozhodně ANO! Spousta studií byla provedena právě v kombinaci s kofeinem, kdy se prokázaly synergické účinky. V tomto případě navýšíte i množství vydané energie při pohybové aktivitě. Zároveň budete schopni odjet delší trénink, což se na celkovém výdeji také projeví.

Jednoduše kombinace kofein + synefrin prostě funguje. Vzhledem k tomu, za jakou směšnou částku se dají tyto produkty sehnat, řadím je v nějakém žebříčku funkčnosti rozhodně na ty nejvyšší příčky.

Jak dávkovat synefrin?

Legislativou nejvyšší povolené množství synefrinu v kapsli je 10mg. To však neznamená, že vyšší dávky jsou nebezpečné. Nejsou. Běžně se ve studiích používaly dávky okolo 50mg a nikdy se neprokázaly negativní vedlejší účinky. Já osobně dávám minimálně 20mg synefrinu, což jsou 2 kapsle. Pokud kombinujeme s kofeinem, často se doporučuje na 100mg kofeinu dát 10mg synefrinu. Pokud bychom tedy dali 2 kapsle 200mg kofeinu (400mg), tak k tomu dáme 4 kapsle 10mg synefrinu (40mg).

Vzhledem k tomu, že ve článku s kofeinem mluvím i o 1g dávkách kofeinu, hodilo by se říci, že v tomto případě už je nejspíš zbytečné to se synefrinem přehánět. Pokud dáváme velké množství kofeinu, je to zejména pro maximalizaci výkonu a ne pro redukci tuku. Maximální užívané množství bych doporučil 600mg kofeinu a 60mg synefrinu. Více navyšovat synefrin už mi přijde zbytečné.

Kombinace dávejte před tréninkem. Jak dlouho je dost individuální, ale obecně, stejně jako u samotného kofeinu, je to těch 30-60 minut před tréninkem.

Moudro nakonec…

Mějte pořádný výdej, hlídejte si správný příjem a pak si pořiďte synefrin + kofein.

Závěrem bych jen dodal, že jak synefrin, tak i kofein od Czech Virus obsahují nejvyšší legislativou povolené množství funkční látky v jedné tabletě a největší výhodu vidím v tom, že jsou oba produkty z přírodních extraktů.

Díky za pozornost

Autor: Roman Grigar (Instagram)
Facebook: Roman Grigar - Trenér a výživový poradce
Model: Dominika Grigarová (Instagram)
Foto: Vendula Hallová (Facebook)

Nekompromisní kvalita pro nekompromisní výkon

Dokonalá symbióza

Precizně navržená receptura každého produktu zaručuje výbornou vstřebatelnost bez zbytečných plnidel.

Maximálně účinné látky

Na účinných látkách nešetříme! V našich produktech naleznete pouze maximum aktivních látek pro nejlepší výkon.

Nekompromisní kvalita

Drtivá většina produktů Czech Virus pochází z ČR a je testována na zakázané látky. Nespokojíme se s ničím jiným, než s top kvalitou na trhu se suplementy.

Náš virus, Váš úspěch

Všechny produkty jsou konzultovány se špičkovými atlety, kteří je každodenně používají. Nabízíme pouze prověřené produkty, které Vám pomohou k úspěchu.