Nové proteinové tyčinky ! Co jsou vlastně zač ?

Proteinové tyčinky Caramela, Coconela a Coffeenela

Tyčinky, tyčinky a tyčinky. Většina fitness nadšenců je vyhledává a pravidelně konzumuje. V dnešní době mám již ověřené, že tyčinky patří mezi jednu z nejprodávanějších položek na fitness e-shopech. I když děláte jen jednoduchou objednávku svého oblíbeného proteinu (teď je to jistě nová vylepšená příchuť Pure Elite CFM), co si tam přihodíte? Tyčinku. Když se procházíte po fitness expu, co vám firmy nejvíce naservírují pod nos? Tyčinky. Pokud je tedy mají. Czech Virus je bohužel donedávna neměl, ale těmto dnům je konec.

Vytvořili unikátní recepturu. Něco, co na našem trhu ještě není. Sám vím, jak dlouho vše připravovali a testovali. Už za tohle obrovský palec nahoru, jelikož se neinspirovali složením nějaké jiné firmy, které by pak lehce upravili a tvářili se, s jakou parádou to přišli. Tohle však paráda je. Věřte mi.

Konec vychvalování. Jdeme se mrknout na složení, které je sice u každé tyčinky jiné, ale základ zůstává stejný.

Čekanka

Je zdrojem inulinu, což je rozpustná vláknina. Jedná se o nestravitelnou složku potravy, která umí absorbovat vodu a bobtnat, čímž zvyšuje pocit nasycení. Inulin je přirozené prebiotikum, které příznivě ovlivňuje střevní mikroflóru.

Je pravda, že tohoto druhu vlákniny, je v jedné tyčince poměrně dost (okolo 18g). Pro lidi, kteří neumí do sebe dostat rozumné množství vlákniny běžnou stravou je to obrovská výhoda a řešení, jak jednoduše příjem vlákniny navýšit. Pokud má někdo vyvážený jídelníček s vysokým příjmem vlákniny, další navyšování by mohlo způsobit nadýmání nebo zácpu.

Je to tedy hodně individuální a musíte se zařídit podle svého jídelníčku. Avšak díky tomuto množství vlákniny bych nedával více, jak 1 tyčinku denně.

Syrovátkový proteinový koncentrát

Jasně, je to proteinová tyčinka, takže je tam protein pro navýšení bílkovin. Běžně se v tyčinkách používají různé druhy rostlinných proteinů (sója), avšak v tomto případě je použitý čistý kvalitní syrovátkový koncentrát, který má oproti rostlinným druhům proteinů vysokou biologickou hodnotu. Tyčinky mají 28-30% bílkovin, což je slušný poměr.

Základ, který je u každé tyčinky stejný, bychom měli.

Ostatní složky

Dále se tyčinky odlišují tím, co tvoří jejich specifickou chuť. Ve všech případech je tam použita kombinace drcených ořechů + krému z daných ořechů. U Coconely je to nečekaně kokos, u Caramely  arašídy a u Coffeenely to jsou lískové ořechy. Tím, jaké ořechy tyčinka obsahuje, se nám liší poměr mezi nasycenými a nenasycenými mastnými kyselinami.

Coconela obsahuje na tyčinku 6,2g tuku, z čehož je 5g nasycených. Vzhledem k obsahu kokosu už neobsahuje BIO panenský kokosový olej tak, jako jej obsahují sestry Caramela a Coffeenela.

Caramela obsahuje na tyčinku 5,5g tuku, kdy je nasycených mastných kyselin 1,7g. Tuto hodnotu nám navyšuje přidaný BIO panenský olej, který je v tyčince ve stopovém množství.

Coffeenela obsahuje na tyčinku 7g tuku, což je ze všech tyčinek nejvíc. Avšak nasycených mastných kyselin je pouze 1,8g, jelikož jsou v Coffenele použité lískové ořechy, které mají vysoké množství tuku, který je z velké části hlavně nenasycený. Stejně jako Caramela obsahuje Coffeenela BIO panenský kokosový olej.

Nakonec v tyčinkách najdeme ve stopovém množství látky podporující trvanlivost, ovlivňující barvu, chuť aj. Jedná se o emulgátory glycerin, slunečnicový lecitin a sukralóza. Ve všech případech se jedná o bezpečné látky bez nežádoucích účinků.

Caramele nalezneme nakonec ještě himalájskou sůl a v Coffeenele přírodní kakao a kávu, které dodávají těmto tyčinkám konečnou chuť, kterou již znáte z másel Caramela a Coffeenela.

Chuť

Je hodně individuální faktor. Už jsem slyšel názory spousty lidí a nikdo se s nikým neshodl. Nezbývá vám tedy nic jiného, než tyčinky otestovat a udělat si na ně svůj vlastní názor :)

PS: moje favoritka je Coffeenela

Autor: Roman Grigar (Instagram)
Facebook: Roman Grigar - Trenér a výživový poradce
Foto: Tere.fu

Nekompromisní kvalita pro nekompromisní výkon

Dokonalá symbióza

Precizně navržená receptura každého produktu zaručuje výbornou vstřebatelnost bez zbytečných plnidel.

Maximálně účinné látky

Na účinných látkách nešetříme! V našich produktech naleznete pouze maximum aktivních látek pro nejlepší výkon.

Nekompromisní kvalita

Drtivá většina produktů Czech Virus pochází z ČR a je testována na zakázané látky. Nespokojíme se s ničím jiným, než s top kvalitou na trhu se suplementy.

Náš virus, Váš úspěch

Všechny produkty jsou konzultovány se špičkovými atlety, kteří je každodenně používají. Nabízíme pouze prověřené produkty, které Vám pomohou k úspěchu.