Lactobacillus Acidophilus: Mějte zdravá střeva a využívejte potenciál suplementů

Lactobacillus Acidophilus pro zdravá střeva a lepší imunitu

Mnozí z vás to možná ani nezaznamenali, ale Czech Virus má v sortimentu produkt jménem Lactobacillus Acidophilus. Že vám tento název nic moc neříká? A co probiotikum nebo prebiotikum? Také nic? Nevadí! Ať už nějaký z těchto pojmů znáte nebo neznáte, dnes si o nich něco povíme.

Jsou totiž základem pro zdravá střeva, čímž dokáží výrazně posílit imunitní systém. Ve střevech se navíc vstřebává spousta složek, které obsahují suplementy. Pokud máte střeva v pořádku, suplementy zbytečně neplýtváte a využíváte je naplno (netrpíte-li nějakým jiným gastrointestinálním problémem). Pojďme si tedy v tomto článku vysvětlit základní pojmy, abyste byli v obraze.

Co jsou probiotika?

Živé organismy (bakterie) tvořící bakteriální kulturu, která žije ve střevech. Standartně máme zažité, že bakterie je něco, na co bychom si měli dávat pozor a neměli bychom se tomu vystavovat. Probiotika jsou ovšem zdraví prospěšné bakterie, které příznivě ovlivňují zdraví člověka a střev. Ve střevech máme jak špatné, tak i dobré bakterie a probiotika (dobré bakterie) zlepšují rovnováhu těchto bakterií ve střevní mikroflóře. Zjednodušeně, pokud probiotika nedoplňujeme, začnou ve střevech převládat špatné (hnilobné) bakterie, což vede ke gastrointestinálním potížím, poruchám imunity a jiným problémům.

Vždy, když berete antibiotika, zařaďte probiotika

Antibiotika ničí veškeré bakterie a nerozlišují mezi dobrými nebo špatnými. Zničí vše, co jim je v cestě a tím výrazně narušují střevní mikroflóru. Jedním častým doporučením lékářů je, při užívání antibiotik užívat i probiotika. Neberte toto doporučení nadarmo, opravdu probiotika zařaďte, jelikož pomáhají zmírnit negativní dopad, který po sobě antibiotika zanechávají. Neužívejte antibiotika a probiotika zároveň v jeden moment. Udělejte si mezi tímto užíváním i několikahodinový odstup.

Potraviny bohatá na probiotika

Jsou to zejména mléčné výrobky a kysané produkty.

  •         Jogurty
  •         Acidifolní mléka
  •         Kefíry
  •         Podmáslí
  •         Kysané zelí
  •         Nakládané okurky

Co jsou prebiotika?

Nestravitelná složka potravin pocházejících z různých druhů sacharidů (zejména vlákniny). Prebiotika podporují růst střevní mikroflóry, jelikož jsou živinami pro probiotika. Za jedno z nejvýznamnějších prebiotik se považuje inulin.

Abych to zjednodušil. Probiotika jsou živé organismy a prebiotika jejich potrava.

Co je Lactobacillus Acidophilus?

Je to jeden z druhů probiotické kultury. Laktobacily obecně zabraňují růstu hnilobných a patogenních mikroorganismů. Jsou jedním z hlavních stimulátorů imunitního systému. Laktobacily mají navíc schopnost konvertovat laktózu, čímž přispívají k jejímu trávení. Lactobacillus Acidophilus se také stal objektem několika studií, jelikož se prokázalo, že dokáže působit jako protirakovinné činidlo a zpomalovat růst rakovinových buněk. Zároveň působí proti průjmům, ozdravuje střeva, zlepšuje imunitu a vstřebávání složek, které vyjma potravin, obsahují také suplementy.

Laktobacily a obecně probiotika se u zdravé populace považují za bezpečná a nehrozí u nich nežádoucí účinky. Je zde však určitě riziko, že při vyšším užívání probiotik se dostanou bakterie do krve. To se týká zejména osob, které mají nějakým způsobem poškozené trávicí ústrojí.

Lactobacillus Acidophilus od Czech Virus obsahuje v jedné tabletě 10 miliard prospěšných bakterií (probiotik) a zároveň je tableta obohacena o inulin (prebiotikum).

Autor: Roman Grigar (Instagram)
Facebook: Roman Grigar - Trenér a výživový poradce
Foto: Vendula Hallová (Facebook)

Nekompromisní kvalita pro nekompromisní výkon

Dokonalá symbióza

Precizně navržená receptura každého produktu zaručuje výbornou vstřebatelnost bez zbytečných plnidel.

Maximálně účinné látky

Na účinných látkách nešetříme! V našich produktech naleznete pouze maximum aktivních látek pro nejlepší výkon.

Nekompromisní kvalita

Drtivá většina produktů Czech Virus pochází z ČR a je testována na zakázané látky. Nespokojíme se s ničím jiným, než s top kvalitou na trhu se suplementy.

Náš virus, Váš úspěch

Všechny produkty jsou konzultovány se špičkovými atlety, kteří je každodenně používají. Nabízíme pouze prověřené produkty, které Vám pomohou k úspěchu.